2020-09-26 spektakl "Rubinowe gody"

DATA – sobota, 9 marca, godz. 17.00

MIEJSCE – Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2

BILETY – w cenie 85 zł, 95 zł – do nabycia:
- Kujawskie Centrum Kultury (ul. Jana Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67),
- www.biletyna.pl  
- www.kupbilecik.pl  
- rezerwacje grupowe – tel. 48 379 95 25, 519 770 303

Organizator – Agencja Artystyczna IDEA ART, www.ideaart.com.pl

 

OBSADA

MARTA CHODOROWSKA / MAGDALENA WALIGÓRSKA
w roli pięknej Harriet Copeland

WOJCIECH BŁACH / JACEK ROZENEK
to uroczy, statystycznie nieśmiały Leonard

MICHALINA SOSNA / MARTA CHODOROWSKA
w roli żywiołowej nastolatki Dee Dee

ZDZISŁAW WARDEJN / WOJCIECH DURIASZ
to Dziadek Gus, rubaszny i zabawny

 

 

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

https://www.facebook.com/events/214272762550742/

 

2019-03-09 nikt nie jest doskonaly

    To komedia, która bawi, śmieszy i nigdy się nie starzeje. W Wielkiej Brytanii, Australii i całej Europie tekst Simona Williamsa „Nikt nie jest doskonały” został uznany za klasykę komedii romantycznej. Autor wpadł na pomysł scenariusza, po rozmowie z własną agentką, która na wieść, że planuje napisać komedię romantyczną skonstatowała: ależ faceci nie piszą romansów!. I tak na przekór tej opinii autor stworzył postać Leona.
    Nikt i nic w życiu Leona nie jest doskonałe, żona odeszła, dorastającą córka Dee Dee zaczęła palić papierosy, a do tego jego ojciec Gus, rubaszny i niesforny pomimo wieku, drażni go swoją ekscentryczną naturą i towarzyskimi ekscesami. Leon jest introwertykiem, nudnym statystykiem, ale posiada talent…. niestety też niedoskonały, bo to talent do pisania romantycznych powieści. To iście niemęskie zajęcie ukrywa pod kobiecym pseudonimem Marty Banbury i bez nadziei na sukces wysyła swoje teksty do kobiecych wydawnictw.
    Nikt nie przewidział, że pewnego dnia życie Leona zmieni jeden telefon z wydawnictwa „MJW”- powieść Marty Banbury została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę… Sic! Cokolwiek by o Marcie Banbury nie mówić, to Marta kobietą nie jest… Szansa uzyskania nagrody może lec w gruzach, chyba że… wyjścia nie ma… Leon musi przebrać się za kobietę!
    Na scenach wielu teatrów roi się od takich przebieranek, ale ten popularny gag wciąż bardzo bawi publiczność teatralną i filmową. Przypomnijmy sobie uroczą polską komedię z 1972 roku „Poszukiwany, poszukiwana”, czy genialnego Dustina Hoffmana w filmie „Tootsie”, albo klasyk „Pół żartem, pół serio”, w którym Jack Lemmon i Tony Curtis, w przebraniu kobiecym, bawili nas do łez, aby w ostatniej sekwencji filmu Joe. E. Brown mógł powiedzieć „NIKT NIE JEST DOSKONAŁY”.

 

Twórcy
Autor: Simon Williams
Reżyseria: Piotr Dąbrowski
Współpraca reżyserska: Zdzisław Wardejn
Scenografia: Justyna Joniec
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Przekład: Elżbieta Woźniak

 

 obsada