2019-07-12 Electric Light Orchestra & Phil Bates w Teatrze Letnim

DATA – sobota, 3 listopada 2018 r., godz. 19.00

MIEJSCE – Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2

BILETY – w cenie 25 zł – do nabycia:
- Kujawskie Centrum Kultury (ul. Jana Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67),
- www.biletyna.pl  

Organizator - Kujawskie Centrum Kultury, tel. 52 357 52 13, 357 58 67, www.kck.inowroclaw.pl

 

Lorze Szafran

towarzyszyć będą uznani muzycy:

Wojciech Gogolewski (fortepian),

Robert Murakowski (trąbka),

Michał Kapczuk (kontrabas),

Sebastian Frankiewicz (perkusja).

 

plakat

 

 

    Tegoroczne Zaduszki Jazzowe nie tylko będą swoistego rodzaju jazzoterapią, lekarstwem na bolączki dnia codziennego, aplikowaną zawsze w towarzystwie autentycznych emocji i z nostalgią w tle, ale również spotkaniem z Mistrzami Piosenki – Warsem, Szpilmanem i Wasowskim.

    Jazzowe aranżacje takich przebojów, jak „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak” Juliana Tuwima i Henryka Warsa czy równie słynny „Deszcz” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Władysława Szpilmana, wykonane przez genialną Lorę Szafran z pewnością spotkają się z aprobatą i uznaniem wymagających słuchaczy.
    Koncert w inowrocławskim teatrze, organizowany przez Kujawskie Centrum Kultury, będzie jednocześnie promocją płyty „I tak trudno się rozstać – Wars, Szpilman, Wasowski”, której oficjalna premiera zaplanowana jest na 5 października. Album jest muzyczną esencją koncertu, który odbył się 6 maja 2017 r w Studiu im. W. Lutosławskiego. Stare, przepiękne polskie piosenki zostały w znakomity sposób odświeżone w jazzowych wersjach przez pianistów Bogdana Hołownię oraz Wojciecha Gogolewskiego.

    Patronat medialny nad imprezą sprawuje wydawnictwo JAZZ FORUM.