2019-03-16 STAND-UP NOWE ROZDANIE

    „Słowo źródłem inspiracji” - pod takim hasłem odbyły się 15 kwietnia 2014 roku eliminacje powiatowe Turnieju Słowa, w ramach którego zorganizowano Turniej Recytatorski „Słowem opowiedziane” oraz Turniej Ilustratorski „Malowane słowem”.
    60 młodych recytatorów na deskach Teatru Miejskiego stanęło w słowne szranki, wierszem opowiadając historie, które bawią, uczą i inspirują. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych – klasy I-III SP, IV-VI SP i gimnazjum, walcząc o możliwość reprezentowania Inowrocławia i całego powiatu inowrocławskiego podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w połowie czerwca br. w Bydgoszczy (Muzeum Wodociągów). Jury konkursu, czyli Panie Elżbieta Nowosielska i Halina Obroślak, wytypowały do finału złotą trójkę - Sebastiana Andrzejewskiego (SP w Janikowie), Jagodę Karpińską (Klub Pułkowy JW 1523 w Inowrocławiu) i Julię Krzesińską (Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu), która zachwyciła interpretacją utworów Sławomira Mrożka, Wisławy Szymborskiej i Jana Brzechwy.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

TURNIEJ RECYTATORSKI „Słowem opowiedziane”:

- w kategorii klasy I-III SP
I miejsce – Sebastian Andrzejewski - SP w Janikowie
• II miejsce – Lena Kaszlińska – SP w Ośniszczewku
• III miejsce – Arkadiusz Zabłocki - SP w Kołodziejewie
• wyróżnienie – Wiktoria Leszczyńska – SP w Kołodziejewie
• wyróżnienie – Julia Kowalska – SP w Sławsku Wielkim
• wyróżnienie – Hanna Konieczka – SP w Kołodziejewie
• wyróżnienie – Mikołaj Mila – SP w Sławsku Wielkim

- w kategorii klasy IV-VI SP
• I miejsce – Jagoda Karpińska – Klub Pułkowy JW 1523 w Inowrocławiu
• II miejsce – Małgorzata Krzemień – SP w Janikowie
• III miejsce – Marta Bugaj – SP nr 9 w Inowrocławiu
• wyróżnienie – Aleksandra Ordon – SP nr 4 w Inowrocławiu
• wyróżnienie – Wiktor Korsak – Klub Pułkowy JW 1523 w Inowrocławiu
• wyróżnienie – Oliwia Łopatka – SP 4 w Inowrocławiu
• wyróżnienie – Natalia Płuciennik – SP w Janikowie

- w kategorii szkoły gimnazjalne
• I miejsce – Julia Krzesińska
• II miejsce – Dominika Skotnicka

TURNIEJ ILUSTRATORSKI „Malowane słowem”:
Patrycja Owedyk – SP w Sławsku Wielkim
• Natalia Kowalicka – SP w Sławsku Wielkim
• Patrycja Zaparucha – Niepubliczna SP w Gąskach
• Maria Majerska – Niepubliczna SP w Gąskach
• Zuzanna Remiasz – Niepubliczna SP w Gąskach
• Nikola Sołowska – SP w Janikowie

Gratulujemy!

160169-1024x841188198239248257267277287296325365375385395404420425435446455464-1024x883474484-1024x733493504524525534555565574584593603618-1024x987619623633643717-1024x819817-1024x984919-1024x8991015-1024x8871120121613141412-1024x1019151017102010-1024x794211722142310411251111111011110 1