2019-03-16 STAND-UP NOWE ROZDANIE

Najbardziej roztańczony weekend w mieście zaczął się w sobotę kilka minut po godz.10.00, a zakończył w niedzielę przed godz.20.00. Przez 2 dni Inowrocław był taneczną stolicą Polski. W Otwartym  Pucharze Polski w Tańcu Nowoczesnym, który odbył się 12 i 13 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej rywalizowało ok. 1200 tancerzy. Taneczne szaleństwo udzieliło się wszystkim, którzy odwiedzili w ten weekend rąbińską halę. Na parkiecie prezentowali się  soliści, duety, miniformacje i  formacje, w trzech kategoriach wiekowych do lat 11, 12-15 lat i powyżej lat 15, popisując się znakomitą formą, wspaniałą kondycją i świetną techniką, a wszystko po to, by zasłużyć na uznanie jury Pucharu. Uczestników oceniała 9-osobowowa komisja sędziowska z Piotrem Galińskim i Martą MANDARYNĄ Wiśniewską na czele.  Sobotnie zmagania turniejowe upłynęły pod znakiem disco dance, street dance show, freestyle,  jazz dance/modern jazz, a także innych form tańca. W niedzielę na parkiecie królował  hip-hop. Na parkiecie spotkało się ponad 400 solistów, 110 duetów, 60 miniformacji i 75 formacji.


Inowrocław reprezentowany był przez 2 ośrodki – sekcję tańca nowoczesnego z Kujawskiego Centrum Kultury i Studio Tańca Adama Borzęckiego. Młodzi tancerze trzykrotnie stawali na podium ( III miejsce) i dwukrotnie tuż poza nim (IV miejsce).


Poniżej prezentujemy wyniki.

I DZIEŃ (12 kwietnia)

Disco dance solo do lat 11

I miejsce – Julia Szumowska – Egurrola Dance Studio - Warszawa

II miejsce  - Sandra Świrska - Egurrola Dance Studio - Warszawa

III miejsce – Paulina Duczek - Egurrola Dance Studio - Warszawa

IV miejsce – Kamila Jurkowska – Studio Tańca EVOLUTION - Bydgoszcz

V miejsce – Matylda Matusiak - Egurrola Dance Studio - Warszawa

 

Disco dance solo do lat 15

I miejsce – Aleksandra Zielińska - Egurrola Dance Studio - Warszawa

II miejsce  - Joanna Gryczka – Dance Center - Poznań

III miejsce – Zuzanna Rozmus - Egurrola Dance Studio - Warszawa

IV miejsce – Natalia Rycharska – Studio Tańca Evolution - Bydgoszcz

V miejsce – Zuzanna Golonko - Egurrola Dance Studio - Warszawa

  

Disco dance solo pow. lat 15

I miejsce – Kamila Marchwińska - Egurrola Dance Studio - Warszawa

II miejsce  - Aleksandra Bagińska - Egurrola Dance Studio - Warszawa

III miejsce – Katarzyna Tomczyk - Egurrola Dance Studio - Warszawa

IV miejsce – Sara Kaźmierska – Trzemeszno 

V miejsce – Julia Cichocka - Egurrola Dance Studio - Warszawa

VI miejsce – Zuzanna Piekarek - Egurrola Dance Studio - Warszawa

VII miejsce – Julia Witlieb - Egurrola Dance Studio - Warszawa

VIII miejsce – Magdalena Pawłowska - Egurrola Dance Studio - Warszawa

 

 

Disco dance duety do lat 11

I miejsce – Gabriela Czapla i Agata Kazimierczak - Egurrola Dance Studio - Warszawa

II miejsce  - Zuzanna Łodyga i Karolina  Skoczyńska - Egurrola Dance Studio - Warszawa

III miejsce – Martyna Barankiewicz  i Julia Mazur - Egurrola Dance Studio - Warszawa

IV miejsce – Wiktoria Parulska i Justyna Draczyńska - Egurrola Dance Studio - Warszawa

V miejsce – Paulina Ścieszyńska i Wiktoria Szajna – Studio Tańca EVOLUTION - Bydgoszcz

VI miejsce – Paulina Duczek i Anna Andziak - Egurrola Dance Studio - Warszawa

VII miejsce – Julia Kryszkowska i Zosia Stadnik - Egurrola Dance Studio - Warszawa

 

Disco duety do lat 15

I miejsce – Hanna Wojtkowska i Marta Wojtkowska - Egurrola Dance Studio - Warszawa

II miejsce  - Julia Prekop i Natalia Rycharska – Studio Tańca EVOLUTION  - Bydgoszcz

III miejsce – Kinga Sikorska i Joanna Gryczka – Dance Center - Poznań

IV miejsce – Marcelina Bilińska i Oliwia Pietrzak – Szkoła Ruchu i Tańca KONTRAST – Poznań 

V miejsce – Aleksandra Partyka i Julia Jukiel - Egurrola Dance Studio - Warszawa

VI miejsce – Maja Siołek i Dominika Rynkiewicz - Egurrola Dance Studio - Warszawa

VII miejsce – Nikola Makowska i Gosia Huzarska – Shock Dance – Szczecin

 

Disco dance duety pow.lat 15 

I miejsce – Katarzyna Tomczyk i Julia Cichocka - I miejsce

II miejsce  - Aleksandra Bagińska i Kamila Marchwińska - Egurrola Dance Studio - Warszawa

 

Jazz  dance/modern jazz solo do lat 11

I miejsce – Julia Szumowska – Egurrola Dance Studio - Warszawa

II miejsce  - Maja Fersz – Płock 

III miejsce – Paulina Ścieszyńska – Studio Tańca EVOLUTION – Bydgoszcz 

IV miejsce – Paulina Duczek -  Egurrola Dance Studio - Warszawa

V miejsce – Julia Arendt – Studio Tańca Evolution - Bydgoszcz

VI miejsce – Wiktoria Szajna – Studio Tańca EVOLUTION - Bydgoszcz

  

Jazz  dance/modern jazz solo do lat 15

I miejsce -  Natalia Mućka – Toruński Klub Sportowy DANCE PRO

II miejsce  -  Natalia Buczyńska – OL-TOM – Białe Błota 

III miejsce – Weronika Wołowicz – Studio Ruchu i Tańca FORTE S.C. – Leszno 

IV miejsce – Natalia Rycharska – Studio Tańca EVOLUTION - Bydgoszcz

V miejsce – Oliwia Kilińska – OL – TOM – Białe Błota 

VI miejsce – Patrycja Pietrzak – Węgrów 

VII miejsce – Natalia Olter – OL-TOM – Białe Błota 

VIII miejsce – Julia Prekop – Studio Tańca EVOLUTION - Bydgoszcz

 

 

Jazz  dance/modern jazz solo pow. lat 15

I miejsce  Aleksander Radziwonowicz – Dance Zone – Suwałki

II miejsce  - Wiktoria Rudnik – AVOCADO – Węgrów 

III miejsce – Sara Kaźmierska - Trzemeszno

IV miejsce – Joanna Danielewicz – OL –TOM – Białe Błota 

V miejsce – Zosia Wiankowska – OL-TOM – Białe Błota 

VI miejsce – Kamila Kutka – OL-TOM – Białe Błota 

VII miejsce – Hanna Gryczka – DANCE CENTER – Poznań 

 

Jazz dance/modern jazz duety do lat 11

I miejsce – Paulina Ścieszyńska i Paulina Szajna – Studio Tańca EVOLUTION - Bydgoszcz

II miejsce  - Kamila Jurkowska i Wiktoria Topolewska  - Studio Tańca EVOLUTION - Bydgoszcz

III miejsce  - Julia Ziarnowska i Julia Brzówska – Toruński Klub Sportowy DANCE PRO

 

Jazz dance/modern jazz duety do lat 15

I miejsce  - Julia Buczyńska i Oliwia Kilińska – OL-TOM – Białe Błota

II miejsce – Aleksandra Daniel i Patrycja Pietrzak – Węgrów 

III miejsce -  Julia Prekop i Natalia Rycharska – Studio Tańca EVOLUTION – Bydgoszcz

Jazz dance/modern jazz duety pow.lat 15

I miejsce – Wiktoria Rudnik i Karolina Sobiepanek – Węgrów 

II miejsce – Kamila Kutka i Julia Wachowicz – OL-TOM- Białe Błota 

 

Street dance show miniformacje  do lat 11

I miejsce – PARADISE - Karsin

II miejsce  - TARCHO TEAM KIDS – Egurrola Dance Studio - Warszawa

III miejsce – Shock Dance Mini Kids - Szczecin

 

Street dance show miniformacje  do lat 15

I miejsce – PARADISE - Karsin

II miejsce  - TARCHO TEAM JUNIOR - Egurrola Dance Studio - Warszawa

III miejsce – Shock Dance - Szczecin

IV miejsce – PINEZKI - Inowrocław

  

Street dance show miniformacje  pow. lat 15

I miejsce – TEMPTATION – Studio Tańca SWAG

II miejsce – PARADISE - Karsin

 

Freestyle formacje do lat 8

I miejsce – Shock Dance Mini Kids – Szczecin

 

Street dance show formacje do lat 11

I miejsce – PARADISE - Karsin

II miejsce – LUZ – TARCHO TEAM KIDS  -  Egurrola Dance Studio - Warszawa

III miejsce – SCANDAL – Studio Tańca SWAG – Pułtusk 

IV miejsce – BEZY – Inowrocław

Street dance show formacje do lat 15

I miejsce  - PARADISE - Karsin

II miejsce – TARCHO TEAM JUNIOR – Egurrola Dance Studio - Warszawa

III miejsce  - ISKIERKI – Szkoła Ruchu i Tańca FORTE S.C. – Leszno 

IV miejsce – Shock Dance - Szczecin

 

Street dance show formacje pow. lat 15

I miejsce – V2 – Egurrola Dance Studio – Warszawa

II miejsce – ŚWIERSZCZE – Trzemeszno

III miejsce – PARADISE – Karsin

IV miejsce – SHOW KRU – Studio Tańca SWAG – Pułtusk 

V miejsce – Z1 – Egurrola Dance Studio – Warszawa 

  

Inne formy tańca miniformacje do lat 11

I miejsce – FOX 3 – MDK Bielany

 

Inne formy tańca miniformacje do lat 15

I miejsce – AVOCADO – Węgrów 

II miejsce – ŚWIERSZCZE - Trzemeszno

III miejsce – PINEZKI - Inowrocław

 

Inne formy tańca miniformacje pow. lat 15

I miejsce – OL-TOM – Białe Błota

II miejsce – DANCE ZONE - Suwałki

III miejsce – TEMPTATION – Studio Tańca SWAG – Pułtusk

IV miejsce – FOX 1 – MDK Bielany

V miejsce – AVOCADO – Węgrów

VI miejsce – ŚWIERSZCZE - Trzemeszno

 

Inne formy tańca formacje do lat 11

I miejsce – FOX 3 – MDK Bielany

II miejsce – DANCE ZONE - Suwałki 

III miejsce  - BEZY – Inowrocław

IV miejsce – ŚWIERSZCZYKI – Trzemeszno 

 

Inne formy tańca formacje do lat 15

I miejsce  - DANCE ZONE - Suwałki

II miejsce – FOX 2 – MDK Bielany

III miejsce  - ISKIERKI – Szkoła Ruchu i Tańca FORTE S.C. – Leszno 

IV miejsce – OL-TOM 2 – Białe Błota 

  

Inne formy tańca formacje pow. lat 15

I miejsce – V3 – Egurrola Dance Studio - Warszawa

II miejsce – DANCE ZONE – Suwałki 

III miejsce – ŚWIERSZCZE – Trzemeszno

 

 II DZIEŃ (13 kwietnia)

 Hip-hop solo do lat 11

I miejsce -  Dawid Sundrani – Egurrola Dance Studio - Warszawa

II miejsce – Anita Kozanecka – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

III miejsce – Patrycja Weber – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

IV miejsce – Kinga Rybak – Akademia Tańca Szał - Białystok

V miejsce – Michał Szmelc – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

VI miejsce  - Amelia Szymanowicz – Akademia Tańca Szał 

VII miejsce – Gabriela Mioduchowska – Egurrola Dance Studio - Warszawa

 

Hip-hop solo do lat 15

I miejsce – Wiktoria Wieczorek – Egurrola Dance Studio - Białystok

II miejsce – Ola Wiśniewska – Akademia Tańca Szał - Białystok

III miejsce – Damian Manikowski – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

IV miejsce – Kinga Grzymała - Egurrola Dance Studio - Białystok

V miejsce – Igor Pogorzelec – Studio Tańca Born2Dance - Toruń

VI miejsce  - Kuba Błaszkiewicz – Studio Tańca Born2Dance - Toruń

 

Hip-hop solo kobiety pow. lat 15

I miejsce – Agnieszka Wąsik – ZNT FUX - Świdnik

II miejsce – Magda Wiśniewska – Studio Tańca Born2Dance - Toruń

III miejsce – Weronika Miazga – Studio Tańca Born2Dance - Toruń

IV miejsce – Natalia Sowińska - Egurrola Dance Studio - Warszawa

V miejsce – Natalia Wierzbicka – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

VI miejsce  - Kamila Koc – Egurrola Dance Studio - Warszawa

  

Hip-hop solo mężczyźni pow. lat 15

I miejsce – Jakub Pewiński – Szkoła Ruchu i Tańca KONTRAST – Poznań 

II miejsce – Artur Stańczuk - Egurrola Dance Studio - Warszawa

III miejsce – Kamil Zdzierak - Egurrola Dance Studio - Warszawa

IV miejsce – Aleksander Drożdż – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

 

 Hip-hop duety  do lat 11

I miejsce – Anita Kozanecka i Patrycja Weber- Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

II miejsce – Wiktoria Rybarczyk i Dawid Sundrani – Egurrola Dance Studio - Warszawa

III miejsce – Ewa Pytel i Amelia Szymanowicz – Akademia Tańca SZAŁ - Białystok

IV miejsce – Paulina Strycharska i Kinga Rybak – Akademia Tańca SZAŁ - Białystok

V miejsce -  Julia Sporek i Oliwia Pietrzak – Szkoła Tańca i Ruchu KONTRAST - Poznań

VI miejsce  - Martyna Jakubowska i Ela Kaliszewicz – Akademia Tańca SZAŁ – Białystok

 

Hip-hop duety do lat 15

I miejsce – Damian Manikowski i Katarzyna Mudło – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

II miejsce – Oliwia Kmieć  i Oliwia Pytel – Akademia Tańca SZAŁ – Białystok 

III miejsce – Michalina Kipczak i Zuzanna Kipczak – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

IV miejsce ex aequo – Kuba Błaszkiewicz i Daria Woźny – Studio Tańca Born2Dance – Toruń

                                        Gabriela Kędzierska i Aleksandra Wiśniewska – Akademia Tańca Szał - Białystok

 

Hip-hop duety pow. lat 15

I miejsce – Jan Czajkowski i Kamil Zdzierak – Egurrola Dance Studio - Warszawa

II miejsce – Wiktoria Wieczorek i Natalia Sowińska – Egurrola Dance Studio - Warszawa

III miejsce – Olga Gruszczyńska i Marika Kornalska – Studio Tańca Adama Borzęckiego - Inowrocław

IV miejsce – Weronika Żarska i Aleksandra Drożdż – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

V miejsce – Weronika Prusinowska i  Maciej Zawadzki – DANCE ZONE - Suwałki

VI miejsce  - Antonina Kruszewska i Wiktoria Rudnik - Węgrów

  

Hip-Hop miniformacje do lat 11

I miejsce – SZAŁ SŁODZIAKI – Akademia Tańca Szał - Białystok

II miejsce –LUZ – Egurrola Dance Studio – Warszawa

III miejsce – FIX – Studio Tańca Born2Dance - Toruń

IV miejsce – CREEP TEAM – MCK Ciechocinek

V miejsce – SQUADZIK – Dance Zone - Suwałki

VI miejsce – TEMPTATION KIDS – Studio Tańca SWAG – Pułtusk

VII miejsce – KRUSZYNY – Studio Tańca SWAG - Pułtusk

 

 

Hip-Hop miniformacje do lat 15

I miejsce – SPID JUNIOR – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

II miejsce – SZAŁ RACHU CIACHU – Akademia Tańca SZAŁ - Białystok

III miejsce – LUZ 2 – Egurrola Dance Studio – Warszawa 

IV miejsce – ISKIERKI – Szkoła Ruchu i Tańca KONTRAST - Poznań

V miejsce – FIX – Studio Tańca Born2Dance - Toruń

VI miejsce – LUCKY SQUAD – ZTN FUX – Świdnik

VII miejsce – AVOCADO – Węgrów 

VIII miejsce – FURIA – Szkoła Ruchu i Tańca KONTRAST – Poznań 

IX miejsce – KONRET CREW – Studio Tańca SWAG – Pułtusk

X miejsce – FEEDBACK – Szamotuły

XI miejsce – STEREO I – MOK Sochaczew

  

Hip-Hop miniformacje pow. lat 15

I miejsce -  CZEŚĆ CREW – ZNT FUX - Świdnik

II miejsce – SPID – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

III miejsce – LUCKY CREW – ZNT FUX - Świdnik

IV miejsce – ALLEGRO – Szkoła Ruchu 

V miejsce – H15! – Studio Tańca SWAG - Pułtusk

VI miejsce – RED SQUAD – Dance Zone – Suwałki 

VII miejsce – EWENEMENT – Szkoła Ruchu i Tańca KONTRAST – Poznań 

VIII miejsce – SPID 1 – Stylers Dance Studio – Bydgoszcz 

IX miejsce – SZAŁ BAD GIRLS – Akademia Tańca SZAŁ – Białystok

 

Hip-Hop formacje do lat 11

I miejsce – SPID KIDS – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

II miejsce –SZAŁ SŁODZIAKI – Akademia Tańca SZAŁ – Białystok

III miejsce – SZAŁ BABY BOOM – Akademia Tańca SZAŁ – Białystok

IV miejsce – CREEP TEAM – MCK Ciechocinek

V miejsce – SCANDAL – Studio Tańca SWAG - Pułtusk

VI miejsce – CatClan – Small Cats – CatClan Dance& Fitness Studio – Oborniki

VII miejsce  - SQUADZIK – Dance Zone – Suwałki 

VIII miejsce – BAIT – Centrum Tańca I Fitness PULS – Włocławek

IX miejsce – FLEX – Wąbrzeźno

X miejsce – STEREO III – MOK – Sochaczew

XI miejsce – STEREO II – MOK - Sochaczew

 

Hip-Hop formacje do lat 15

I miejsce – SPID JUNIOR – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

II miejsce – LUZ 2 - Egurrola Dance Studio - Warszawa

III miejsce – LUCKY SQUAD – ZTN FUX - Świdnik

IV miejsce – LUZ 4 – Egurrola Dance Studio - Warszawa

V miejsce – SMALL DANCE – Studio Tańca SWAG - Pułtusk

VI miejsce – BAIT - Centrum Tańca I Fitness PULS – Włocławek

  

Hip-Hop formacje pow. lat 15

I miejsce – SPID – Stylers Dance Studio - Bydgoszcz

II miejsce – EAST SIDE CREW – Egurrola Dance Studio – Warszawa 

III miejsce – LUCKY CREW – ZNT FUX - Świdnik

IV miejsce – SHOW KRU – Studio Tańca SWAG - Świdnik

V miejsce – FIX –  Studio Tańca Born2Dance – Toruń 

VI miejsce – SQUAD – Dance Zone – Suwałki 

VII miejsce – NO NAME CREW – Szkoła Tańca BOHEMA - Bydgoszcz

VIII miejsce – CatClan – Step Black – CatClan Dance & Fitness  Studio - Oborniki

IX miejsce – SZAŁ PO PROSTU SKŁAD – Akademia Tańca Szał - Białystok

X miejsce  - CatClan – Street Smile – CatClan Dance & Fitness

XI miejsce – PARADOX – Studio Tańca Adama Borzęckiego - Inowrocław