2019-07-12 Electric Light Orchestra & Phil Bates w Teatrze Letnim

   Po obejrzeniu 9 spektakli, prezentowanych przez grupy teatralne z całej Polski 28 i 29 marca 2014 roku, nadszedł czas na Galę Laureatów, którą poprzedził koncert Jacka Bończyka „Resume z wątkiem kosmicznym”
   Po arlekinadowe złoto sięgnęli Panie Eleison, Tamtam i Jebut, Panowie Ulung i Mózgotrzep, a także Dziewczynka, czyli aktorzy „Przedsiębiorstwa Indywidualnej Groteski z o.o.” z Torunia w spektaklu „Szczeliny” w reżyserii Hany Sierdzińskiej. Srebro powędrowało do Teatru „Avis” z Nowej Soli za sztukę „Siewca” w reżyserii Alicji Chyżak-Fitas, a brąz - do „Teatru Pod Kolumnami” z Wrocławia za spektakl „Muzeum” w reżyserii Magdaleny Młynarczyk i Katarzyny Łuczyńskiej. Przyznano również wyróżnienie za spektakl „Natura duszy” w wykonaniu i reżyserii aktorów Teatru „¡Evviva l’arte!”, na co dzień uczniów VI LO w Bydgoszczy.
   Za najlepszą aktorkę Arlekinady uznano Karolinę Sawicką z „Teatru Pod Kolumnami” z Wrocławia. Najlepszym aktorem został Jędrzej Hycnar ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie. Wyróżniono również Magdalenę Kulis z Teatru „Maskarada” z Żyrardowa, Natalię Pakulską z Teatru „Przedsiębiorstwo Indywidualnej Groteski z o.o” z Torunia i Andrzeja Kowalskiego z grupy teatralnej „mojra” z Inowrocławia. Tytułem najlepszego reżysera uhonorowano Hanę Sierdzińską (toruński P.I.G. z o.o.). 
   Przyznano też nagrody specjalne: od Gabinetu Medycyny Estetycznej dr EWA-MED za kreację aktorską pełną eterycznej finezji i kobiecości dla Antoniny Tosik-Rosińskiej z „Teatru Pod Kolumnami” z Fundacji Pantomima i Klubu Pod Kolumnami we Wrocławiu oraz od Przyjaciela Arlekinady dla Jędrzeja Hycnara ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie.

   Swoje nagrody przyznali również:
- JURY MŁODYCH (aktorzy INOWROCŁAWSKIEGO TEATRU OTWARTEGO - Dorota Tomczak, Mateusz Iwiński i Paweł Kmitta): wyróżnienia aktorskie dla Karoliny Sawickiej z Wrocławia i Jakuba Jaworskiego z Bydgoszczy, wyróżnienie dla zespołu „Teatr Pod Kolumnami” z Wrocławia; tytułem najlepszego aktora uhonorowano Jędrzeja Hycnara z Tarnowa, najlepszej aktorki – Magdalenę Kulis z Żyrardowa, a zespołu - Teatr „Przedsiębiorstwo Indywidualnej Groteski z o.o.” z Torunia.

- MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA INOWROCŁAWIA: najlepszym aktorem został Jędrzej Hycnar z Tarnowa, a najlepszym zespołem - Teatr „Przedsiębiorstwo Indywidualnej Groteski z o.o.” z Torunia.

   Gratulujemy laurów!

   Organizatorzy XII Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” szczególne podziękowania składają darczyńcom, a są nimi:
- Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
- Miasto Inowrocław,
- Cykoria SA w Wierzchosławicach,
- Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.,
- Krajowa Spółka Cukrowa SA „Polski Cukier”,
- Biuro Turystyki „Przygoda” w Inowrocławiu,
- Zakład Poligraficzno-Wydawniczy POZKAL,
- Rada Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu,
- Sklep Jubilerski „Diament” w Inowrocławiu,
- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Inowrocławiu,
- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska "Cuiavia",
- Gabinet Medycyny Estetycznej dr EWA-MED,
- Przyjaciel „Arlekinady”,
- Galeria Solna.