2019-07-12 Electric Light Orchestra & Phil Bates w Teatrze Letnim

   W czwartek, 8 maja 2014 roku w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbył się koncert Jarka Wista promujący jego solową płytę „Jest zapisane”.

   Koncert był romantyczną podróżą, podczas której czarowała nie tylko nastrojowa muzyka retro i włoska elegancja lat 60., lecz także porwały gorące emocje i dynamiczne rytmy. Podczas występu wokaliście towarzyszyli znakomici muzycy, w znacznej mierze ci, którzy przyczynili się do powstania albumu.

 

    Jarek Wist to miłośnik Włoch i wszystkiego co włoskie - w tym głównie smaków i barw, barw muzyki. Nic więc dziwnego, że jego najnowsza płyta jest świadectwem takich właśnie inspiracji. Zachowana w dźwięcznej włoskiej estetyce, podbija i ogrzewa serca wszystkich słuchaczy. JEST ZAPISANE przenosi nas w romantyczny klimat retro lat 50. i 60. Wokalowi Jarka towarzyszą melodie zbudowane na bazie sekcji rytmicznej, składającej się z żywych instrumentów, tworzących zarówno niepowtarzalne nastrojowe ballady, jak i dynamiczne piosenki, przy których nie sposób stać w miejscu, czego najlepszym dowodem jest singiel „Nieważne co powiesz”. Ten żywiołowy utwór wprost porywa energicznym rytmem tanga. Dynamiczny dźwięk perkusji w połączeniu z zaczepną przygrywką akordeonu i prowokacyjnym tekstem buduje zmysłowy obraz, zachęcając do tańca. Piosenka znalazła się na płycie „Jest Zapisane”, która powstała we współpracy z najbardziej uznanymi polskimi muzykami. Krążek ukazał się na polskim rynku 6 lutego br., rozgrzewając trwający w najlepsze karnawał. Pierwszy koncert z solowym materiałem Jarka Wista okazał się wielkim sukcesem - warszawski klub Basen wypełnił się po brzegi gośćmi, którzy bawili się od pierwszej do ostatniej piosenki, a niesamowita atmosfera towarzyszyła wszystkim jeszcze długo po tym podczas spotkania z artystą.

  To pierwszy solowy album artysty, ale nie pierwsze wydawnictwo. Karierę rozpoczął wygraniem „Szansy Na Sukces” w 2002 roku, po której od razu rozpoczął współpracę z największymi polskimi gwiazdami. Występował na wspólnej scenie między innymi z Anną Marią Jopek, Mieczysławem Szcześniakiem, czy zespołem Varius Manx, wydał kilka singli. Później był projekt „Swinging With Sinatra”, w którym Jarek śpiewa niezapomniane kompozycje Sinatry w nowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina. Jeden z koncertów zagranych w ramach projektu nagrany został na płycie, która wydana w ubiegłym roku, przez 4 miesiące utrzymywała się na liście Top 10 Empik Bestsellery – jazz, blues. 

 


Zachęcamy do wysłuchania płyty!