2019-09-19 Kabaret PARANIENORMALNI w programie „Z humorem CZEBA żyć”

   W dniach 5-6 kwietnia 2014 roku w sali Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbywały się eliminacje rejonowe 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, których organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy.
   Konkurs zgromadził 31 uczestników – laureatów wcześniejszych eliminacji przeprowadzonych w Bydgoszczy, Solcu Kujawskim, Sępólnie Krajeńskim, Nakle, Żninie, Mogilnie, Świeciu, Tucholi oraz Inowrocławiu (eliminacje powiatowe – Kujawskie Centrum Kultury). Wykonawcy prezentowali się w czterech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa i teatrów jednego aktora. 
   Jury w składzie: Teresa Stępień-Nowicka (aktorka), Mieczysław Franaszek (aktor, pedagog), Krzysztof Rogoziński (dziennikarz radiowy) i Roman Fieberg (muzyk, pedagog) po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji konkursowych nagrodziło również reprezentantów naszego miasta. Za recytację wyróżnienie przyznano Annie Wabiszewskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, z kolei w turnieju teatrów jednego aktora wyróżniono Pawła Kmittę (Kujawskie Centrum Kultury, I LO im. J. Kasprowicza), a I nagrodą uhonorowano Katarzynę Krzywdzińską (Kujawskie Centrum Kultury, I LO im. J. Kasprowicza), typując ją jednocześnie do udziału w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 11-12 kwietnia 2014 roku w Toruniu.


   Jednocześnie przypominamy, że zarówno Paweł Kmitta, jak i Katarzyna Krzywdzińską są aktorami Inowrocławskiego Teatru Otwartego pod kierunkiem Elżbiety Piniewskiej, a na monodramy w ich wykonaniu zapraszamy już w najbliższy piątek, 11 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00 do Młodzieżowego Domu Kultury w Inowrocławiu. Paweł Kmitta przedstawi sztukę „Odnaleźć Czarodzieja” na podstawie dramatu Michała Walczaka „Piaskownica”, a Katarzyna Krzywdzińska - „Balladę o Paulince Patterson" na podstawie powieści Willy'ego Russela „Inny chłopiec”. Wstęp jest wolny!

   Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!