2019-07-12 Electric Light Orchestra & Phil Bates w Teatrze Letnim

   W związku z pogrzebem Pawła Adamowicza planowanym na 19 stycznia br. oraz żałobą narodową ogłoszoną na ten dzień, Imieniny Inowrocławia i koncert Hanny Banaszak zostają przełożone na 8 lutego 2019 r. Koncert odbędzie się o godz. 18.00. Później zapraszamy na wystawę „Od imienin do imienin” i okolicznościowy tort. Jednocześnie informujemy, że odebrane wejściówki będą obowiązywały 8 lutego.

 

    Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek jazzowych i estradowych Hanna Banaszak będzie muzyczną gwiazdą Imienin Inowrocławia 2019, z okazji 834. rocznicy pierwszej pisanej wzmianki o mieście. Artystka 19 stycznia o godz. 18.00 wystąpi w Teatrze Miejskim.
    „Pogoda ducha”, „Samba przed rozstaniem”, „Żegnaj kotku” czy „W moim magicznym domu” – to właśnie za te utwory pokochała ją publiczność. Artystka w swoim repertuarze ma standardy muzyki rozrywkowej i jazzowej lat 30. i 40., polskie przeboje okresu międzywojennego, tematy jazz-rockowe, ballady oraz piosenki współczesne. Swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego.
    Jako wokalistka zadebiutowała w 1976 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, później występowała z zespołem Sami Swoi (1977-79). W latach 80. rozpoczęła karierę solową, śpiewając m.in. piosenki Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty i Jerzego Wasowskiego. Artystka wystąpiła w kilku filmach, m.in. „Słona róża”, „Przeklęta ziemia”. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie „Miłość ci wszystko wybaczy” (1981), zaśpiewała arię ze „Stabat Mater” w filmie Witolda Leszczyńskiego „Siekierezada” (1985). Zrealizowała liczne recitale tv, m.in. „O czym marzy dziewczyna”, „Śpiewać jazz”, „Vie privée, czyli… Hanna Banaszak”, „Panienka z temperamentem”, „Wołanie Eurydyki”, „Zanim dojdziesz do brzegu”.

    Na koncert Hanny Banaszak obowiązują nieodpłatne wejściówki, które od 15 stycznia będą do odbioru w Kujawskim Centrum Kultury. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki. Ilość miejsc ograniczona. KCK nie prowadzi rezerwacji drogą elektroniczną i telefoniczną.

    Po koncercie we foyer teatru nastąpi otwarcie wystawy „Od Imienin do Imienin”. Nie zabraknie okolicznościowego tortu.