2019-03-16 STAND-UP NOWE ROZDANIE

    Kujawskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem zatytułowane „Urzekający Laos”. Prelekcja połączona z prezentacją zdjęć odbędzie się w piątek, 16 listopada 2018 roku, o godz. 17.00 w Niebieskiej Kamienicy KCK przy ul. Kasztelańskiej 22. 
    Piotr Wnuk to pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził blisko 40 krajów, w tym Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju, ludzi i ich prawdziwe życie.
Jednym z etapów czteromiesięcznej podróży Piotra Wnuka po Indochinach był Laos - kraj przesycony buddyzmem, zamieszkały przez - jak przyznaje podróżnik - niesłychanie serdecznych, bezinteresownie pomocnych, przesympatycznych ludzi.
    Spotkanie będzie okazją, by dowiedzieć się  m.in. o tym, dlaczego podróż lokalnym transportem potrafi trwać nawet dwanaście godzin zamiast przewidzianych sześciu, dlaczego czasem pojawia się problem, by kupić coś w sklepie, w którym właściciel akurat… śpi oraz czy łatwo jest podróżować autostopem, gdzie spać i jak jeść „lepki ryż”.
 
    „Opowiem o swoich przygodach: o tym jak mrówki wygryzły podłogę i weszły w nocy do mojego namiotu oraz o tym, jak podczas podróży łodzią po rzece Nam Ou wraz z moim kompanem z Syberii Dmitrijem, wywróciła nam się łódka i musieliśmy zostać wyciągnięci na brzeg przez mieszkańców okolicznych wiosek. Powiem także o tym, jak komercyjna turystyka wpływa na postrzeganie ludzi zachodu przez Laotańczyków i jaki wpływ ma na nich samych. Postaram się również odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Laos od wielu lat pozostaje krajem zapóźnionym gospodarczo i ekonomicznie i co miało na to największy wpływ” – zapewnia Piotr Wnuk.
 
Wstęp jest wolny.
 

baner